HELLA 8EL738011001 - Alternative alternators
Specifications
Type: Alternator
Ampere: 120
Voltage: 14
Applications for HELLA 8EL738011001
27 applications found for this model.
Brand Model Engine size HP KW Year Engine
IVECO DAILY III Box Body / Estate 29 L 11 V 2798 106 78 1999-2007 29 L 11 V
IVECO DAILY III Box Body / Estate 29 L 13 2798 125 92 2001-2007 29 L 13
IVECO DAILY III Box Body / Estate 29 L 9 V 2798 84 62 1999-2007 29 L 9 V
IVECO DAILY III Box Body / Estate 29 L 9 V 2798 90 66 2001-2006 29 L 9 V
IVECO DAILY III Box Body / Estate 35 S 11 V,35 C 11 V 2798 106 78 1999-2007 35 S 11 V,35 C 11 V
IVECO DAILY III Box Body / Estate 35 S 13 V,35 C 13 V 2798 125 92 1999-2007 35 S 13 V,35 C 13 V